Dresy dla chłopców

Wybór ubrań dziecięcych nigdy nie jest łatwym zadaniem dla rodziców. Pomijając fakt, że ich pociechy rosną w niemal błyskawicznym tempie, trzeba uwzględnić jeszcze mnóstwo najróżniejszych czynników. Główną cechą definiującą odzież dla chłopców powinna być funkcjonalność. Nie można jednak pomijać kwestii schludnego wyglądu ubrań. Koniec końców, wygląd jest również bardzo ważny. Uniwersalnym pod tym względem, a przy okazji bardzo wygodnym rozwiązaniem są dresy chłopięce. Dlaczego są one idealne dla dzieci? Czym się kierować podczas wyboru? Jaki materiał jest lepszy i czy warto kupować zestawy bluz i spodni?

Rozwiń

Idealne dresy dla chłopca - jak wybrać?

Wybór odzieży dziecięcej należy rozpocząć od rozpatrzenia zakupu z dwóch perspektyw - funkcjonalnej i wizualnej. Biorąc pod uwagę tę pierwszą, ubrania powinny mieć odpowiednią barwę i krój, które pasować będą do dziecka. Niezwykle ważne jest również umiejętne dobranie rozmiaru, aby pociecha mogła jak najdłużej korzystać z danej części garderoby - choć prędzej czy później i tak będzie trzeba zainwestować w zakup nowej.

Jeśli zaś chodzi o funkcjonalność - najlepiej przypomnieć sobie swoje codzienne perypetie, kiedy jeszcze było się dzieckiem. Podczas najcieplejszego okresu w roku większość czasu chłopcy spędzają na dworzu na zabawie. Nie jest przy tym trudno o zabrudzenie odzieży - czy to podczas przypadkowego potknięcia się o kamień, czy też skradania w zaroślach. Pierwszą kwestią, na którą powinno się więc zwrócić uwagę jest podatność na zabrudzenia oraz łatwość ich usuwania.

Z drugiej strony, bardzo istotnym czynnikiem przy wyborze dresów dla chłopca jest wygoda dziecka. Krój i materiał dresów muszą umożliwiać mu wykonywanie swobodnych ruchów. Dzięki temu pociecha będzie w stanie komfortowo bawić się i zażywać ruchu na świeżym powietrzu. Ma to nie tylko pozytywny wpływ na zdrowie dziecka, ale również pozwala rodzicom zaczerpnąć odrobiny oddechu w postaci przerwy od ciągłego aranżowania zajęć dla chłopca.

Dresy chłopięce - dlaczego sprawdzają się w przypadku dzieci?

Dresy dla chłopca są doskonale dopasowanym rozwiązaniem względem potrzeb dziecka. Zapewniają one najwyższy poziom komfortu podczas noszenia, ponieważ nie ograniczają ruchów. Chłopiec może w nich biegać, skakać czy kucać bez żadnego skrępowania. W młodym wieku nie potrzeba wiele do szczęścia - absolutnym minimum jest możliwość ruchu i zabawy z rówieśnikami na świeżym powietrzu. Trudno byłoby jednak bawić się w krępujących ruchy sztywnych spodniach lub koszuli.

Kolejną, ogromną zaletą dresów dziecięcych jest duża uniwersalność. Młodziki jeszcze nie są objęci ogólno przyjętymi normami w kontekście ubioru. Jeśli więc ubierzemy naszego chłopca w dresy i odstawimy do przedszkola - może to przynieść jedynie korzyści. Po pierwsze, dziecko nie zacznie czuć się niekomfortowo niezależnie od czasu, który przyjdzie mu spędzić w placówce. Z drugiej strony, będzie mogło bez problemu bawić z rówieśnikami.

Ubrania dresowe dla chłopca - bawełna czy poliester?

Przy wyborze dresów chłopięcych najczęściej stoimy przed wyborem pomiędzy dwoma popularnymi materiałami - bawełną i poliestrem. Ten drugi jest materiałem syntetycznym - cechuje go więc bardzo mała podatność na zabrudzenia i łatwość podczas czyszczenia. W przypadku ubrań dziecięcych jest to niebywała zaleta. Poliester jednak bardzo łatwo może uczulić chłopca. Ponadto, nie możemy prać go w wysokich temperaturach i jest dość sztywny podczas noszenia.

Bawełna z kolei jest nieco bardziej podatna na zabrudzenia. Jednak możliwość prania jej w wyższej temperaturze równoważy tę niedogodność, ponieważ wszelkie ślady i plamy na ubraniach zostają usunięte. Dodatkowo, bawełna zapewnia bardzo dobry komfort termiczny. Dzięki temu dresy chłopięce wykonane z tego materiału mogą być noszone przez dziecko przez cały rok - niezależnie od temperatury na dworze. Ponadto, bawełna uczula skórę znacznie rzadziej, niż ma to miejsce w przypadku poliestru. Jest również elastyczniejsza i przyjemniejsza w dotyku niż materiały syntetyczne.

Spodnie i bluza - zestaw dresowy łączący schludny wygląd i wygodę

Rodzice małego chłopca bardzo często decydują się na zakup kompletu ubrań dresowych - spodni i bluzy. Są ku temu dwa główne powody. Po pierwsze, jest to funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ możemy przygotować naszego szkraba na każde warunki pogodowe, nie martwiąc się o to, że się przeziębi. Z drugiej strony znaczenia nabiera czynnik ekonomiczny - dresy dla chłopca kupowane w zestawach są zazwyczaj znacznie tańsze za sztukę, niż kupując bluzę i spodnie oddzielnie.

Szukaj
Koszyk